Gökçeada'nın Çamur Banyosu ...:)

Herkese Beyada'dan merhaba, Size biraz garip kokan ama çok eğlenceli hatta çok sağlıklı bir önerimiz var... Kefaloz'da bulunan Yazın suyunun buharlaşması sonucu ortaya çıkan tuz tabakasıyla dikkat çeken, doğal tuz gölünden konuşalım istiyoruz. Kıyısında bulunan kükürtlü çamurun, romatizma, sedef, kireçlenme gibi hastalıklara iyi geldiği gerçeğiyle beraber. Çamurlu eğlenceli fotoğraflarınızı çekildikten sonra yanı başındaki denize girerek serinliyorsunuz. Gerçekten çok eğlenceli fotoğraflar çıkıyor.Tecrübeyle sabittir efendim :))

Ama tabi kefaloz'un doğal harikaları bu kadar değil... Tuz Gölü, Gökçeada’nın gözde köşelerinden Aydıncık sahilinin yanı başında bulunuyor. Burası Gökçeada ilçe merkezine 13 km uzaklıkta. Özellikle yaz aylarında rağbet gören Aydıncık sahilinin uzunluğu yaklaşık 2 km. Yaz mevsiminde cıvıl cıvıl olan Aydıncık sahili, denize girenlerin yanı sıra rüzgar sörfü yapanların da ilgisini çekmektedir. Ege Denizi kıyısında, kuzey-güney istikametinde esen rüzgar koridoru üzerinde olan plaj Karadan kesintisiz esen rüzgar ile üç farklı parkurda sörf yapma imkanı sağlıyor. Dalgalı, dalgasız ya da sığ parkur seçenekleri bulunmaktadır.

Kefaloz 'da bulunan Tuz gölü ile ilgili size bir kaç tavsiyemiz daha olacak ..Ancak şimdilik şunu diyebiliriz ki çamura bulanmadan evinize geri dönmeyiniz.... :) Her daim sevgi ve selamlarımızla, BEYADA

15 görüntüleme