slow coffee, Beyada :)

Herkese Beyada'dan merhaba, Bugün biraz bu çatı altındaki kahve hakkında sizlerle konuşmak istiyoruz...Beyada olarak Gökçeada'nın ruhuyla yaşadığımız için her daim yavaş kalmaya önem veriyoruz. Yavaş kalmaktan kastımız ,sevimli bir kaplumbağa gibi hareket etmek değil; aksine akışta kalıp değişime ayak uydururken hep aynı kalmak tek temennimiz. Yavaşlamak derken, aslında günümüzün bu çok hızlı dünyasında eski değerleri,hikayeleri,dokuları,kulağa gelen ezgileri,tarihini,o en içini özünü, o damakta bıraktığı lezzetti korumak.


Beyada Coffee'nin bizim için kıymeti ve pek tabi ki hikayesi ayrı ... Kalitesine ve bizim için taşıdığı anlamın yanında onun hazırlanış şeklide bir o kadar önemli... Biz Slow coffee yani yavaş kahve felsefesine uygun olarak kahveyi cezvede pişirmeyi, filitre kağıdından demlemeyi yada moka potta pişirmeyi,kısmen de olsa bu sürekli acelesi olan dünya da kendimiz ve sevdiklerimiz için büyük, insanlık için küçük bir adım atmış olduğumuza inanmak istiyoruz... aramızda kalsın sanırım buna gerçekten inanıyoruz. O nedenle, Beyada'danın kahvesi, bizim burada her daim cezvede ve moka potta pişer ya da damla damla demlenerek hazırlanır... Rifat beyinde dediği gibi "sizin için kahve yaptığım zaman ,çok mutlu oluyorum"

Bugün ,bir değişiklik yapıp evdeki kahve makinasını unutup,kahveyi cezvede pişirseniz ,belki o esnada en sevdiğiniz şarkıyı mırıldanırsınız... :) Her daim sevgi ve selamlarımızla, BEYADA


20 görüntüleme